in 10 sposobów na

10 SPOSOBÓW NA WIOSNĘ

at
10-sposobow-na-wiosne

Długo na nią czekałam, wypatrywałam z utęsknieniem. Jest! Nareszcie!
WIOSNA ♥
Wszystko budzi się do życia, świat robi się coraz piękniejszy. Małymi kroczkami zieleń nieśmiało pojawia się wokół nas. Kolorowe kwiaty cieszą oczy, a my powoli zrzucamy grube płaszcze, czapki i szaliki.

Wiosna to idealny czas na zmiany.
Przygotowałam dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci ogarnąć życie. Może jeszcze nie wybudziłeś się z zimowego snu i nie specjalnie czujesz wiosnę, mam nadzieję, że moje sposoby Ci pomogą. Nie zmarnuj tej szansy! Bierz życie w swoje ręce i powalcz o lepsze jutro 🙂

Na rozgrzewkę 10 przysiadów…
żartowałam 😛

chociaż, jak tak bardzo chcesz wstawaj i dawaj 10 przysiadów! 😀

10 sposobów na ogarnięcie swojego życia na Wiosnę

1. Odważ się!

Planujesz coś od dawna, ale zawsze znajdzie się coś co Cię powstrzymuję?
Najwyższy czas to zmienić!
Uwierz w swoje możliwości, pokonaj strach, nieśmiałość, weź sprawy w swoje ręce. Zrób coś, o czym od dawna marzysz i pokonaj wszelkie przeszkody! Nie daj się gadaniu innych! Nawet jeśli jest to coś bardzo szalonego, zrób to! Żyjesz tu i teraz, pamiętaj, że marzenia nie spełniają się same. Kto jak nie ty? Łap chwile i żyj 🙂
Może być naprawdę ciekawie.

2. Uśmiechnij się!

Ludzie za mało się uśmiechają. Żyjemy szybko, w ciągłym stresie, niewyspani i bez humoru. Brakuję czasu nawet na drobne życzliwości. Stajemy się robotami, bez uczuć… trochę mnie to przeraża. Uśmiech, optymizm jest bardzo ważny. Zmień swoje myślenie! Jeśli myślisz pozytywnie, przyciągasz do siebie inne pozytywne myśli i odwrotnie. Ja wiem, że brzmi banalnie, ale spróbuj! Obiecuję, że poczujesz różnicę. Zaczynaj i kończ dzień uśmiechem. Będziesz zaskoczony pozytywnym działaniem uśmiechu i tym, co wniesie on do Twojego życia. Słoneczko, które niezmiennie mnie motywuję, od razu poprawia humor i dodaję energii. Warto się uśmiechać, a nuż ktoś w tym uśmiechu może się zakochać. Pamiętaj: Uśmiech to muzyka duszy ♥

3. Rusz się!

O tak! Wiosna to idealna pora na ruszenie swoich czterech liter. Wskakuj w wygodny dres i zasuwaj na trening! Sport to samo zdrowie i przyjemność 🙂
Istnieję wiele różnych form aktywności, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Dodasz sobie energii, zmotywujesz do działania, naładujesz potężną dawką endorfin, zadbasz o dobre samopoczucie, a przede wszystkim o zdrowie!
Uwierz, naprawdę warto!
Co będzie Ci potrzebne? Niewiele 🙂 Odpowiednie buty, strój, butelka wody i chęci!
Ciepło sprzyja różnorodnym treningom: rolki, rower, gry zespołowe na świeżym powietrzu, a może ciekawy gadżet jak skakanka 🙂 Myślisz, że to tylko zabawa dla małych dzieci? Otóż nie, skoki na skakance to super zabawa dla każdego i idealne urozmaicenie treningu. Korzystaj z pogody i daj z siebie wszystko! Koniecznie zabierz ze sobą przyjaciela, chłopaka, dziewczynę, mamę, tatę 🙂
Razem raźniej!

4. Pokochaj spacery.

Nie ma nic lepszego niż wieczorny spacer po całym stresującym dniu. Uwielbiam to robić! Nareszcie przyszła wiosna, która jeszcze bardziej zachęca do wyjścia z domu. Spacer to samo zdrowie pozwala przewietrzyć głowę i przemyśleć parę spraw. Zawsze, kiedy moja wena twórcza płata mi figle, idę na spacer, najczęściej wieczorkiem, kiedy robi się cicho i spokojnie, to zawsze pomaga. Tobie też polecam spróbować! Wyłącz na chwilę telefon, komputer i wyjdź na zewnątrz. Może to być samotny spacer bądź w gronie przyjaciół, rodziny. Ja zawsze zabieram ze sobą słuchawki i dobrą muzykę, nic innego tak dobrze mnie nie uspokaja.

5. Porządki.

To ten punkt, którego nie jestem do końca fanką, nie lubię sprzątać. Jednak warto odświeżyć swoje otoczenie. Świeżość, czystość nastraja do tworzenia i podejmowania nowych wyzwań. Sama jestem bałaganiarzem i często mi to przeszkadza. Porządek wokół sprzyja lepszemu samopoczuciu i organizacji. Wyrzuć/Sprzedaj co niepotrzebne i zrób miejsce na coś nowego. Po zimowym zaleganiu od razu poczujesz ulgę. Może rewolucja w szafie, nowy kolor, meble? Zaszalej!

6. Zadbaj o siebie.

Oprócz porządku w pokoju zrób też porządek w głowie. Znajdź trochę czasu dla siebie. Może to być domowe SPA, relaksująca kąpiel, maraton filmowy, wieczór z dobra książką, a może fryzjer, kosmetyczka? Coś, co sprawia Ci przyjemność i pozwala odpocząć. Zawsze pamiętaj o chwili tylko dla siebie, gdzie na chwilę wyłączasz się od życia. Zadbaj o siebie na wiosnę i odżyj na nowo!

7. Pamiętaj o innych.

Zaniedbałeś ostatnio swoich przyjaciół? A może pokłóciłeś się ostatnio z chłopakiem/dziewczyną? Bierz sprawy w swoje ręce! Idź i umów się na spotkanie, szczerze porozmawiaj, przepraszaj i dziękuj. Dbaj o relację z najbliższymi, to bardzo ważne. Może masz znajomego, z którym nie widziałeś się z rok, spróbuj odnowić wasz kontakt i spotkaj się z nim. Dbaj o swoje życie towarzyskie. Pamiętaj o tych, którzy są dla Ciebie ważni.

8. Wyznaj to!

Kochasz kogoś? Powiedz mu to!
Zależy Ci na kimś? Powiedz mu to!
Ktoś jest dla Ciebie bardzo ważny? Powiedz mu to!
I Zacznij robić to częściej. Mów: kocham, lubię, szanuję i dziękuję, że jesteś.
Życie jest chwilą, nie znamy dnia i godziny, kiedy nas tu zabraknie. Spędzaj każdą wolną chwilę z tymi, których kochasz. To wszystko ma związek z wcześniejszym punktem. Dbaj o swoich najbliższych, pokaż, że Ci na nich zależy. Rozmawiaj, wspieraj, kochaj i bądź! Tak po prostu 🙂
O przyjaźń czy miłość należy dbać, codziennie pielęgnować i cały czas nad nimi pracować.
Jeszcze dzisiaj idź przytulić rodziców i powiedzieć im jak bardzo ich kochasz

9. Zmień coś!

Wszystkie te punkty mają związek ze zmianami. Wiosna to idealny czas na zmiany w swoim życiu. Nie odkładaj tego na potem, zrób to teraz, dziś!
Walcz o lepsze jutro, o lepsze „ja”. Pokonaj słabości, walcz ze złymi nawykami, pokonaj lenia, strach, zacznij ŻYĆ!
Nie bój się odważnych decyzji! Odetnij się od tego, co trzyma Cię w miejscu i nie pozwala działać. Rusz z miejsca, spełniaj marzenia i wykorzystaj swoje życie na maksa!

10. Daj sobie szanse!

Uwierz, że możesz, uwierz, że potrafisz. Pokonaj lęk, słabości, przeciwności i rób to, co kochasz. Rozwijaj swoje pasje, teraz, nie kiedyś, nie za parę lat, nie potem. Twoje życie, Twoja sprawa, Twój wybór. Od Ciebie zależy, jak je przeżyjesz. Teraz kiedy wszystko budzi się do życia, ty także się obudź! Zastanów się nad swoim życiem, czy naprawdę jesteś szczęśliwy?
Nie żyj czyimś życiem, nie zmarnuj swojego czasu. I to przychodzi mi do głowy fragment tekstu jednej z piosenek zespołu LemON:

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj.

I tak oto pierwszy wpis z serii: 10 sposobów na…
Mam nadzieję, że się podoba 😀

Każde słowa wsparcia, motywacji są dla mnie bezcenne. Dziękuję, że jesteście, że podoba Wam się to, co robię.
Jeszcze wiele rzeczy muszę się nauczyć i nad wieloma popracować, ale dla Was chcę to robić! Mam motywacje!
Mam nadzieję, że z czasem będzie Was coraz więcej, a ja jeszcze więcej serducha będę wkładać w teksty.
DZIĘKUJĘ  ♥♥♥

GDZIE ZAJRZEĆ?
Oczami nastolatki – KLIK
Snapchat —> xmarcyniax tutaj trochę prywaty :*

Marcelina

 

Marcelina Grysztar